9 günde Bir Milyon Dolar nasıl kazanılır?

App Store’un ne kadar büyük bir güç haline geldiği istatistikler ile kanıtlana dursun, sıra dışı başarı öyküleri olayın ciddiyetine anlam kazandırıyor. Bu kez başarının sahibi, iPhone’a özel oyunlar ile adını duyuran PopCap Games Studios.

Oyunda bahçenizi ele geçirmeye çalışan zombilere karşı bitkileri kullanarak koruma sağlamaya çalışıyorsunuz. 2.99 $ bedelle satılan Plants vs Zombies isimli oyun App Store’da yer almaya başlayalı sadece 9 gün olmasına karşın, 300.000 kopyadan daha fazla satarak, şimdiden 1 Milyon Dolarlık gelir elde etmeyi başarmış durumda. Elbette ki bu meblağın tümü geliştiriciye kalmıyor. Ancak daha şimdiden, oyunun PopCap Games’e çok daha fazla paralar kazandıracağını tahmin etmek pek de güç olmasa gerek.

Hatırlanacağı üzere PopCap Games daha önce App Store üzerindeki ilk ücretli oyunları olan Bejeweled 2 ile üç milyon satış rakamına ulaşarak, iyi bir başarı yakalamıştı. Siz de oyunu beğendiyseniz ve hemen denemek isterseniz burada yer alan adresi kullanabilirsiniz.