Haz
8
2008

USB 3.0 Savaşları

AMD, Nvidia ve VIA, bir sonraki USB standardının gelişimini tamamen Intel’e teslim etme düşüncesine pek sıcak bakmıyorlar. Peki önerdikleri çözüm ne?

Intel‘in, her yerde örnek ürünlerini sergilediği ama kağıt üzerinde henüz nitelikleri netleşmemiş olan USB 3.0‘la ilgili olarak yeni standart tanımlamalarını kimseyle paylaşmaması, bilişim dünyasında ilginç bir ayrılığa doğru ilerlenmesini de beraberinde getirebilir. Benzer sorunların USB 1.0 ile yaşanması ve herkesin katılımıyla geliştirilen USB 2.0’ın canavar gibi çalışıyor olması, açıkça ortak payda ve birlikte çalışma konusunda önemli vurgu yapıyor. Fakat halihazırda AMD, Nvidia ve VIA, bazı atılımlar gerçekleştirmenin arifesinde.

Kullanıcıları Bekleyen Muhtemel Felaket

Belirli konularda Intel gibi devlerle inatlaşmak teknolojilerin geleceğiyle ilgili olarak hem iyi hem de kötü sonuçlar doğurabiliyor. AMD‘ye yakın kaynakların bildirdiğine göre kafalardaki fikir, yeni bir ortak çalışma grubuyla birlikte kendilerine özel bir USB 3.0 Open Host Controller Interface (OHCI, bir denetçi arayüzü) üretme yoluna gitmek şeklinde.

Intel Bekleme Taraftarı

Intel ise hamurun biraz daha yoğrulması taraftarı ve bu konudaki tutumunu değiştirecekmiş gibi gözükmüyor. Peki sonuç? Bir sene sonra, birbiriyle uyumsuz iki tane USB 3.0 standardı görürseniz, şaşırmayın.

TeamViewer ile İnternet üzerinden Uzaktan Erişim ve Destek Sekercioglu.eu Uzaktan Yardım
Ammyy Uzaktan Yardım
WinRAR
WEBMAIL Google PageRank Checker
Twitterda Takip Edin! Twitterda Takip Edin!
Twitter

Üye Paneli

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yorumlar