Tem
20
2008

Wi-Fi ve Bluetooth kullananlar tehlikede

‘’RenderMan” lakaplı hacker, insanların çeşitli bağlantı kaynaklarını kullanırken ne kadar risk içinde olduklarını açıkladı. Halka açık yerlerde Wi-Fi network ağından faydalanan kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini çünkü özellikle veri akışını şifrelemeyen ve erişim noktaları güvensiz olan yerlerde internete giren kullanıcıların özel bilgilerinin riskte olduğunu belirtti.

Cep telefonlarında kullanılan Bluetooth kulaklığında yeterince güvenli olmadığı, bu teknolojideki güvenlik açığı yüzünden kötü niyetli kişiler cep telefonundan, özel bilgileri çalabilir, kullanıcı anlamadan arama yapabilir, görüşmeleri dinleyebilir, hatta telefonu ‘’verici” konumuna getirerek kullanıcının her yaptığı konuşmayı duyabilecekleri açıklandı.

RenderMan’in Wi-Fi bağlantı kullanan insanlara tavsiyeleri ise, kullanmadıkları zamanlar Wi-Fi bağlantısını kapalı duruma getirmelerini ve Firewall yazılımı kullanmaları yönünde. Bluetooth kulaklık kullanırken ise varsa şifrelerini değiştirmelerini, ve gerekmedikçe Bluetooth’u açmamalarını önerdi.

TeamViewer ile İnternet üzerinden Uzaktan Erişim ve Destek Sekercioglu.eu Uzaktan Yardım
Ammyy Uzaktan Yardım
WinRAR
WEBMAIL Google PageRank Checker
Twitterda Takip Edin! Twitterda Takip Edin!
Twitter

Üye Paneli

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yorumlar