Windows ISO’larını ücretsiz indirmenin yolu


Windows’un kurulum dosyalarını arıyorsanız, bunları Microsoft’un web sitesinden yasal olarak indirebileceğinizi biliyor muydunuz? Windows 7 ve 8.1 ISO dosyalarını yasal olarak indirip, kendi yükleme medyanızı oluşturabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, kurmak istediğiniz işletim sisteminin ürün anahtarı olacak.

Küçük bir numara yoluyla Windows 10’un kurulum dosyalarını indirmenin de bir yolu var. Aşağıda Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10’un kurulum dosyalarını nasıl indirebileceğinizi sizlere göstereceğim.

Windows 7, 8.1 ve 10’u Microsoft’tan indirmenin yolu

Windows 10’u Microsoft üzerinden indirmek için küçük bir hack’ten faydalanmanız gerekiyor.

Microsoft Tech Bench sayfasını açın. Normalde yalnızca dört sürümden birini indirebiliyorsunuz, aşağıdaki kodu kopyalayıp

Google Chrome’da CTRL SHIFT J tuş birleşimine basarak konsolu açın ve CTRL V yoluyla kodu konsola yapıştırıp Enter’a bastığınızda kapsamlı listeyi görebileceksiniz.

Yükleme için başta da bahsettiğimiz üzere orijinal ürün anahtarına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

ISO dosyasını indirmek için ilgili windows sürüm seçimini yapın ve Confirm (WZT) düğmesine tıklayın.

Bir sonraki adımda ürün dilini seçmeniz gerekecek. Bu seçimi de yaptıktan sonra tekrar Confirm’e tıklayın.

Şimdi 32-bit ve/veya 64-bit Windows ISO dosyasını indirebileceksiniz. Bağlantıların süresinin oluşturulduktan 24 saat sonra dolduğunu söylemeliyim. Dosyaları Download yazılımları ile de indirebiliyorsunuz.