Otizm

Yazıcı Kopyala – Printer Copy

Yazıcı Kopyala
Bundan bir süre önce kurulumunu yaptığım 600 pc içeren bir otomasyon projesinde çok sayıda nokta vuruşlu yazıcı ve laser yazıcı bulunuyordu. Laser yazıcıların ayarlarında bir sorun yoktu ancak, nokta vuruşlu yazıcıların özel kağıt ölçülerine göre tek tek ayarlanması gerekliydi ve bu ayar istemci başına 20-30 dk arası zaman alıyordu.

Durum böyle olunca bu işin mutlaka bir pratiği olmalıdır diyerek sistem ve registry kayıtlarında nitelik taraması yaparak bir program geliştirdim. Bu programı ilk başlarda DOS ortamında yazmıştım ancak sonraları işi daha da pratik hale getirmek için (32 – 64 bit ve Windows 10 işletim sistemi ile uyumludur) .NET platformunda yeniden düzenledim.

Yeni işletim sistemlerinde programın çalışması için Yönetici olarak çalıştırılması gerekmektedir.

Programın işleyişi çok basit mevcut kurulum yapılmış bir sistemdeki tüm yazıcıları ve ayarlarını yedek alıyor, sonrada programın bulunduğu klasördeki tüm dosyaları diğer istemciye aktararak orada programı yeniden çalıştırıyorsunuz ve YAZICI AYARLARINI SİSTEME KUR tuşuna basıyorsunuz.

Tüm işlem süreci belki 10-20 sn sürüyor, sonrasında ise yazıcılarınız kurulmuş oluyor. Yazıcılarınızı listede görmek için program zaten sisteminizi yeniden başlatabiliyor, hepsi bu…

Kolay gelsin.

Gereksinimler:

.Net Framework 3.5

Link:Yazıcı Kopyala Programı

Loading

Otizm