Belgelerinizi kolayca yedekleyin, arşivleyin

En büyük sıkıntımızdır, bir sisteme format atılmadan önce MASAÜSTÜ, BELGELERİM, SIK KULLANILANLAR, RESİMLER, VİDEOLAR, KARŞIDAN YÜKLENENLER vs ne bulursak önce -varsa- D sürücümüze yedekleriz sonrada C sürücümüzde ne varsa FORMAT işlemini başlatarak alayına elveda deriz…

Ama ya sonra yine aynı dosyaları yerli yerine taşıyarak kopyalarız yada veryansın ederek o yedekleri yedek klasörümüzde unutur gideriz.

Bu böyle defalarca sürer gider, her seferinde farklı dosyalar, her seferinde birbirinin kopyası olan onlarca dosya ve kaybolan disk alanları.

Haksızmıyım ?

Disk yapılarında genel olarak bilinen bir gerçek daha vardır; C sürücüsü üzerinde ne kadar çok dosya yarat/sil işlemi gerçekleşirse sürücü performansı bir o kadar daha düşer, çünkü İŞLETİM SİSTEMİ C sürücüsü üzerindedir.

O zaman yapılması gereken SİSTEM haricinde, hareketli nitelikteki özel dosyalarımızı farklı sürücü üzerinde barındırmamızdır.

Bu amaçla küçük bir yazılım gerçekleştirdim ve aktif olarak kullanmaktayım. Program XP/Windows7 (32-64bit) ve Active Directory uyumludur.

Yapmakta olduğu işlem D sürücünüzde belirleyecek olduğunuz D:\Evraklar gibi bir klasör altında genel klasör yapısını oluşturarak sistem kayıtlarını bu klasöre yönlendirmektedir.

Bu sayede sisteminizi formatladıktan sonra kullanacak olduğunuz kullanıcı oturumunda programı çalıştırın ve farklı sürücüdeki kök dizininizi yaratarak KLASÖR SEÇ ve HAZIRLA butonuna basınız.

Bu aşamadan sonra program otomatik olarak tüm ayarları yapacak ve oturumunuzu kapatıp açacaktır.

Artık her format işleminizden sonra bu KÖK DİZİNİNİZİ (Örn: D:\Evraklar) göstermeniz oturumunuzun kapatılıp açılmasından sonra onlara ulaşmak için yeterli olacaktır.

Kolay gelsin.

Link:Arşivci

Loading