Facebook Hesabını Hayran Sayfasına Dönüştürme

FacebookFacebook hesabınızdaki arkadaş sayısı 5000 kişiden fazla olduğunda bu hesabınızı Hayran Sayfasına dönüştürmeniz gerekmektedir. Aksi halde yeni arkadaşları kişisel sayfanıza kabul edemezsiniz.

Peki ama bu hayran sayfasına dönüşüm işlemi nasıl yapılmalıdır? Bu noktada benim de bilgim yoktu ancak bir arkadaşımın hesabını hayran sayfasına dönüştürme işlemi sırasında yaptıklarımı, yaşadığım sorunları ve çözümlerini maddeler halinde yazmaya başladım.

Belki size de yardımı olur.

 

 

  1. https://www.facebook.com/pages/create.php?migrate adresine girerek hayran sayfasına dönüşüm işlemine başlayınız.
  2. Facebook Hayran SayfasiBu sayfada kişisel hesabın ile ilişkili yazı, sayfa yöneticilikleri, fotoğraf, duvar yazıları, uygulamalar hakkında bilgi verilir ve hayran sayfasına dönüşümden sonra kaybolacak veriler hakkında uyarılar yapılır. Yapılması gereken mesajın alt kısmında yer alan Verilerinin bir kopyasını indir bağlantısına tıklamaktır. Bu sayede hesabınızdaki veriler yedeklenir ve işlem sonunda size eposta olarak bildirim gönderilir. İlgili bağlantıya girilerek hesabınızdaki tüm yazıların, fotoğrafların, mesajlaşmaların, … yedeğinin nasıl alınabileceğini öğrenebilirsiniz

    Dikkat edilmesi gereken nokta yönetici olduğunuz Grupların idaresini mutlaka güvendiğiniz kişilere devretmelisiniz, aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

 

 

3. Bu işlemden sonra açılan sayfada hesabınıza bağlı ana email adresinize eposta gönderildiği belirtilir. Ancak epostanın ulaşmadığı zamanlar da olabilir. Bu durumda yapılması gereken

Facebook Eposta BildirimAyarlar -> Bildirimler -> E-Posta ekranında bildirim ayarını Aboneliğinden Çıktıklarım Hariç Tüm Bildirimler şeklinde değiştirmeniz gerekir.

 

 

 

Facebook Sayfa Donusum Eposta

Bu işlemi yaptıktan sonra gerekirse tekrar eposta doğrulaması istenir ve gelen epostada yer alan bağlantıya tıklanarak facebook hesabınıza yeniden giriş yapılır.

Tüm bu işlemlerden sonra Facebook başvurunuzu değerlendirmeye alır ve 48 saat içinde size bilgi verir.

 

 

Bu süreçte facebook hesabınıza erişiminiz kapalı olacak ve giriş yapmak istediğinizde de Facebook giris uyarisisize resimdeki gibi uyarı verecektir.

Hepsi bu kadar 🙂

 

Loading