Turk Telekomdan BOMBA haberler

Türk Telekom şu sıralarda düzenlediği basın toplantısıyla en yeni hizmetlerini duyuruyor. Cep telefonu operatörlerini kızdıracak hizmetler ilk SDN’de!

Türk Telekom’un basın toplantısındayız ve adım adım gelişmeleri aktarıyoruz. Şu sıralarda Türk Telekom en yeni servislerini duyuruyor ve diğer iletişim şirketleri özellikle de cep telefonu operatörleri bunlara çok kızacak. Çünkü kablosuz iletişim denilince akla gelen GSM şebekelerine alternatif olabilecek çözümler birer birer açıklanıyor. Sözü daha fazla uzatmadan hizmetleri kısaca anlatalım.

Her Yerde Kablosuz İletişim: Wi-Phone

Türk Telekom’un bu hizmetiyle kablosuz ağın olduğu her yerde sabit telefonları arayabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, kablosuz ağa bağlanıp internete çıkmak. Gerisini elinizdeki aygıt, sizi santrale kadar bağlayarak hallediyor.

WiRo ile Yurt Dışında Ekonomik Konuşma

Cep telefonları aracılığıyla çalışan sistemle yurt dışında bile olsanız bir kablosuz ağ ile Türkiye’yi arayabiliyorsunuz. Hem de sadece şehir içi telefon ücretlerini ödeyerek! Karşı taraf isterseniz sizi, Türkiye’deki sabit numaranızdan arıyormuşsunuz gibi görüyor.

FemtoCell ile Tam Kapsama

Türk Telekom yeni bir hizmeti daha, burada bahsettiğimiz kablosuz ağ üzerinden sunacağı hizmetleri güçlendirmek için piyasaya sürüyor. FemtoCell olarak anılan teknolojiyle uzak noktalara da kablosuz ağ erişimi sağlanabiliyor.

Loading