Türkçe dil desteği olan ve HD video gönderimine de izin veren DailyMotion, YouTube’a taş çıkartıyor.

YouTube’un kapatılmasının ardından uzun zaman geçti. Üstelik açılsa bile ertesi gün kapanacağı aşikar olan site’nin yerine bir alternatif seçenek şart olmuştu.
CHIP Online sizler için bir araştırma gerçekleştirdi ve en iyi YouTube alternatifini buldu: DailyMotion. Türkiye dahil 25 ülke için kendi dilinde yayın yapan site aynı zamanda ülkemizde en çok ziyaret edilen 47. site.
Sadece YouTube’un kapatılması değil, HD video portalı Stage6’in kapanması da kullanıcıları zor durumda bırakmıştı. DailyMotion HD desteği ile Stage6’e de alternatif olma özelliği taşıyor. Bu sayede siteye yüksek kaliteli videolar da yükleyebiliyorsunuz.

DailyMotion’ın izin verdiği video uzunluğu ise 10 dakika olan YouTube’un aksine 20 dakika. Üstelik herhangi bir ücret vermeden, MotionMaker üyeliğinie geçerseniz sınırsız boyutta ve sınırsız uzunlukta videolar da gönderebiliyorsunuz. MotionMaker üyesi olmak için ise biraz yaratıcı videolar hazırlamanız yeterli.

Sitenin kabul ettiği biçimler arasında MP4 (H264), MOV, WMV ve AVI biçimleri (birçoğu destekleniyor) yer alıyor. Çözünürlük ise 320×240, 640×480 veya 1280×720 ebatlarında ve saniyede 25 kare olarak kabul edilebiliyor.

Loading