Bilgi İhbar Merkezi kuruldu

5651 sayılı Kanunda sayılan katalog suçlarla ilgili internet yayınlarına erişimin engellenmesi ile ilgili ihbarlar için Bilgi İhbar Merkezi kuruldu. Konuyla ilgili Telekomünikasyon Kurumu açıklaması şu şekilde :

Telekomünikasyon Kurumu, Ankara 29.11.2007

5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun”, 8. maddesinde sayılan suçlarla ilgili erişimin engellenmesi uygulamasına bilindiği gibi 23.11.2007 tarihinde başlandı.

Telekomünikasyon Kurumu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından bu suçlarla mücadelede ihbarların alınması için Bilgi İhbar Merkezi kuruldu. Kanunda sayılan, İntihara yönlendirme, Çocukların cinsel istismarı , Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma, Sağlık için tehlikeli madde temini, Müstehcenlik, Fuhuş, Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama suçları ile 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlarla ilgili olarak ihbarda bulunmak isteyenler, www.ihbarweb.org.tr web sitesinden online olarak; ihbar@ihbarweb.org.tr adresine e-posta göndererek veya 0 312 582 82 82 nolu telefonu arayarak ihbarda bulunabilirler.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

Loading