Rising Lion-Strong Security


Rising Antivirüs ile, anti-virüs, anti-spyware, antispam ve diğer güvenlik mekanizmalarını; Rising Firewall ile bilgisayarınızın giriş-çıkış kapılarının (portların) kontrolünü sağlamış oluyorsunuz.

Programın 6 aylık ücretsiz tam sürümünü aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.Programı birden çok sayıda bilgisayarınızda kullanabilir, çevrenize de iletebilirsiniz.


Program şu anda İngilizce, ancak Türkçe versiyonu çok kısa süre sonra kullanıma sunulacaktır.

Program hakkındaki bilgilere ve desteğe http://www.tictronik.com.tr/rising/support.php adresinden ulaşabilirsiniz.


Anti-virüs + Anti-spyware: http://www.tictronik.com.tr/rising/fd/RavTR-6.exe
Firewall: http://www.tictronik.com.tr/rising/fd/RfwTR_6.exe

Antivirüs Özellikleri

Aktif Savunma Teknolojisi
Rising’in Aktif Savunma Teknolojisi, kötü niyetli programların yürütülmesini engellemek üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş kullanıcı özelleştirmesi için, kullanıcının kendi sisteminin özel koşullarına göre benzersiz savunma kuralları belirlemesini ve böylece sistemin maksimum düzeyde korunmasını sağlayan daha açık ve net kurallar sağlar.

Bilinmeyen Virüslere Yönelik Patentli Tarama Teknolojisi
Rising’in bilinmeyen virüslere yönelik tarama teknolojisi, Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika’ da patent ile koruma altına alınmıştır. Bu teknoloji, kişisel bilgisayarınızı, yeni virüs henüz tanımlanmadan önce korumaya başlar. Bilinmeyen Virüs Tarama ve Temizleme (Patent No: ZL 01 1 17726.8)

Patentli Tam Otomatik AkıllıGüncelleme
Rising’in Otomatik AkıllıGüncelleme Teknolojisi, Rising yazılımının en yeni sürümü otomatik olarak algılamasını ve kendisini otomatik olarak güncellemesini sağlar. RISING Virüs Laboratuarı, anlık güncellemelerle günde en az üç kez güncelleme işlemi gerçekleştirir. Tam Otomatik AkıllıGüncelleme (Patent No:ZL 01 1 42155.X)

Davranış ve Paket Şablonu Algılama Özellikli Akıllı Sanal Makine
RISING Antivirus, virüsleri taramak ve kötücül yazılımları algılama üzere tasarlanmış, entegre akıllı sanal makine ile birlikte tedarik edilir. RISING’ in tescilli akıllı sanal makine teknolojisi, sisteminizi yavaşlatmadan bilgisayarınız için ekstra güvenlik sağlar. Kötücül davranış potansiyeli taşıyıp taşımadığının kontrol edilmesi için, şüpheli kod veya program, RISING Antivirus’ ün bu sanal makinesiyle çalıştırılabilir. RISING’ in Davranış ve Paket Şablonu Algılama özelliği, bu gibi olası kötücül yazılımların, bilgisayarınızın performansını etkilemeden ayrıntılı bir şekilde test edilmesini sağlar ve sisteminizi yeni virüsler ve bilinmeyen virüslere karşı korur.

Uygulama Koruması
Uygulama Koruması, seçilen programların kötücül programların saldırılarından koruyabilir. Kullanıcı, korumayı kişiselleştirmek için, oyun yazılımına, hızlı mesajlaşma, vb’ yi kurallara tabi tutabilir. Rising AntiVirus 2008, kullanıcılara sekiz kural sunar: AntiDLL Injection, AntiCodeInjection, AntiMemory Modification, AntiMemory Read, Prevent Askıya Almayı Önleme, Sona Erdirmeyi Önleme, AntiSimulated Sending ve AntiSimulated Key

KendiKendiniKoruma
Önceki sürümlerin kendileri Rising ürünlerine komple bir koruma sağlamıyor ve bu da Rising ürünlerinin, Organge August gibi, belirli virüslerden zarar görmesine neden oluyordu. Bu virüslerin yayılması kullanıcıların Rising ürünlerini kullanmalarını veya Rising sitesini ziyaret etmelerini engeller hale geldi. Artık bu handikapın üstesinden gelmek için Aktif Savunma Teknolojisini kullanıyoruz.

Uygulama Erişim Kontrolü
Uygulama Erişim Kontrolü, bilgisayarın özkaynaklarına erişmelerini sınırlandırmak için, şüpheli programları izler.

Program Başlatma Kontrolü
Program Başlatma Kontrolü, kullanıcıların programların başlatma proseslerini izlemelerini ve böylece, uygulamalarda yapılan herhangi bir değişikliği tespit etmenin yanı sıra, bilinmeyen kötücül programların yürütülmesinin durdurulmasını ve engellenmesini de sağlar.

Kötü Niyetli Davranışı Algılama
Kötü Niyetli Davranışı Algılama özelliği, kötücül kodların davranış kalıplarını tespit etmek ve bildirmek için, sistemde çalışmakta olan programları gösterir ve isteğe bağlı olarak kullanıcıların şüpheli aktiviteye izin vermesini veya şüpheli aktiviteyi reddetmesini sağlar.

Gizli İşlemleri Algılama
Gizli İşlemleri Algılama özelliği, Windows Görev Yöneticisinde görülemeyen ve roodkitler de dahil olmak üzere kötücül kodlar içerme potansiyeli taşıyan işlemleri tespit eder.

Bilgisayar Güvenlik Kontrolü
Bilgisayar Güvenlik Kontrolü fonksiyonu, kullanıcıya geçerli güvenlik düzeyini bildirir ve kullanıcıyı, izinsiz erişimi engellemek için düzeyi yükseltmeye yönlendirir.

Güvenlik Aracı Entegrasyon Platformu
Güvenlik Aracı Entegrasyon Platformu, şu araçları sağlar: Diğer Saklı Tarama, Kayıt Sihirbazı, En Son Kurulum Oluşturma Aracı, Uygulama Koruma Sihirbazı, Savunmasızlık Kontrolü ve Karantinayı Görüntüleme.

Firewall Özellikleri

Koruma Duvarı İle ÇokluHesap Yönetimi
Koruma duvarı, iki hesaba sahiptir: bir yönetici hesabı ve bir kullanıcı hesabı. Koruma duvarı, iki hesap arasında geçiş yapılabilmesini sağlayan bir fonksiyon içerir. Yönetici bütün koruma duvarı fonksiyonlarını yürütebilirken, kullanıcı hesabı koruma duvarı ayarlarını ve kurallarını değiştiremez veya koruma duvarının işlevini başlatamaz/durduramaz ve koruma duvarı işlevinden çıkamaz. Ayrıca, yönetici hesabına geçebilmek için kullanıcının yönetici parolasını da biliyor olması gerekir.

Trojan Tanımlama Teknolojisi
Buluşsal virüs tarama teknolojisi sayesinde, bir program İnternete bağlandığında, trojan tarayıcısı programı taramaya başlayacaktır. İşlem şüpheli bir işlemse, kullanıcı uyarılır. Bu teknoloji, şüpheli programları otomatik olarak tanımlayabilme yetisini arttırır.

IE Fonksiyonuna yönelik Çağrı Durdurma
IE açık bir Com bileşeni çağrı arayüzü sağladığından, kötücül programlar tarafından çağırılabilir. Bu fonksiyon, IE arayüzü çağrısı gerektiren programları kontrol eder. Eğer programın kötücül bir program olduğu tespit edilmişse, kullanıcı uyarılır.

E-Dolandırıcılık Karşıtı ve Trojan Karşıtı Internet Sitesi
Bu internet sitesi, yasadışı, yüksek oranda riskli ve/veya yüksek orandan tehlikeli internet sitelerinin bir listesini içeren bir dizi güçlü ve yükseltilebilir kara liste kuralları sağlar. Kara liste kurallarını kullanarak, listede yer alan internet sitelerine yönelik herhangi bir erişim teşebbüsü engellenecektir.

Modül Testi
Koruma duvarı, bütün modüllerin İnternet erişimini kontrol edebilir. Bir uygulama İnternete eriştiğinde, koruma duvarı, onay verilip verilmediğini görmek için modülün yetki durumunu kontrol edecektir. Eğer onay verilmemişse, İnternete erişim engellenir. Önceden, ilgili DLL’ ler yerine uygulamaları test ediyorduk. Modül testi artık, İnternete erişebilmek için trojanların normal işlemlere nüfuz etmesini engelleyecek.

Loading