Microsoft Outlook 2007 Auto Complete Yedekleme/Temizleme

Genel olarak yaşadığımız şeylerdir; sistemimizi yeniden kurmak ya da yedeklemek.. Tüm bunlar yapılırken adres telefon listelerimiz yedeklenir peki ama OUTLOOK programında yazdığımız anlık mail adreslerinin cache bilgileri ?

Outlook kullanıcılarının %70 lik bir kısmı neredeyse hiç adres defterini kullanmaz ama pratik olduğu için adres satırının cache özelliğini kullanırlar. Ama ya bu bilgiler silinirse?

İşte o zaman felaket çanları çalmaya başlar çünkü yedeğimiz yoktur!

Bu sorunu en pratik olarak nasıl aşabilirim diye bu gün internette dolaşırken (malum, 2 gündür 1TB Samsung hd103uj ile uğraşıyorum) şu yönteme ulaştım

Başlat çalıştır satırınıza %appdata%\microsoft\outlook yazın ve enter basın.

açılacak olan klasördeki outlook.nk2 dosyasını bir kenara yedekleyin (bu dosyanın uzantısı bilindik türden olduğundan nk2 olarak göremeyebilirsiniz, ancak klasör ayarınızdan tüm uzantıları göster derseniz görülür)

yedekledikten sonra sisteminizi yeniden kurun ve Office yazılımınızı da kurduktan sonra bu dosyayı aynı yere yerleştirin.

Artık eski cache listenize rahatça ulaşabileceksiniz. Eğer ki bu cache listenizi sıfırlamak istiyorsanız o zaman bu dosyayı silin gitsin 🙂

Loading