Nvidia sürücülerini desteksiz güncelleme

Nvidia, sürekli güncellediği sürücülerle masaüstü grafik işlemcilerin 3B performansını en üst seviyede tutuyor. Ne var ki dizüstü kullanıcıları bundan faydalanamıyor zira dizüstü üreticilerinin, yeni grafik sürücülerini bu platformlara uyarlayıp INF dosyalarına dönüştürmesine muhtaçlar.

Ancak hiç endişelenmeyin, sistem dosyalarının üzerinde oynamanız gerekmiyor. Halihazırda yapılmışı var: www.forum-3dcenter.org üyelerinden biri bunu yapmış bile. Buradan Mobile device seçeneğine, Hardware help forums kısmından da Important: Detonators for GeForce – GoForce chips adlı konu başlığına tıklayın. Windows 2000/XP ve Vista için Forceware grafik sürücülerinin tüm değiştirilmiş INF dosyalarını burada bulabilirsiniz. Önce en son masaüstü grafik sürücüsünü (mobil sürücüyü değil!) www.nvidia.com adresinden indirin, ardından denk düşen değiştirilmiş INF dosyasını belirtilen siteden yükleyin.

Yeni sürücüyü kurmadan evvel eskisini kaldırmalısınız. Bunun en kısa yolu Denetim Masası / Yazılım Ekle Kaldır. Buradan grafik sürücüsünü tümüyle kaldırabilir, ardından yeni resmi sürücünün kurulumuna başlayabilirsiniz. Sürücü dosyaları genellikle C:\Nvidia\Win2KXP\Sürümno klasörüne açılıyor.

Dosyaları açtıktan sonra kurulumu devam ettirmeyin. Değiştirilmiş INF dosyasını (adı nv4_disp.inf ya da nvaml.inf olacaktır) açılmış sürücü dosyalarının bulunduğu klasöre taşıyıp aynı isimli dosyanın üzerine yazdırın. Son olarak da grafik sürücüsünün kurulum klasöründen setup.exe’yi çalıştırın. İşte, grafik sürücünüz yine güncel!

Loading