Quickies: Akıllı Yapışkan Notlar

quickies
Kısa vadede yapacaklarımızı hatırlatan post-it yapışkan notlar özellikle iş yaşantısında sıkça başvurulan bir hatırlatma yöntemi. Post-it bir üniversite projesinde teknolojiye ayak uydurarak dijitalleşti. MIT Ambient Intelligence Grubu’nun çalışması “Quickies” RFID teknolojisini kullanıyor. Not kağıdının üzerine yazılan herşeyi bilgisayara veya cep telefonuna aktarabilen proje ile unutmak artık çok zor.
Aldığınız notların hem kağıt üzerinde kalması hem de bilgisayarda yapılacaklar listesine eklenmesi (veya cep telefonuna mesaj olarak gelmesi) çok daha etkili gözüküyor.
Quickies’in bir diğer becerisi fiziksel nesneleri etiketleyebilmesi. Örneğin videoda da geçtiği üzere arkadaşınızdan ödünç aldığınız kitabın arasına, sahibinin isminin yazılı olduğu bir Quickie koyduğunuzda yerini daha sonra bulabiliyorsunuz.

Quickie’nin en büyük avantajı notlarınız içeriğinde bilgisayardan arama yaparak sonuca doğrudan ulaşmanız. Böylelikle şöyle bir not yazmıştım acaba nereye koydum derdi ortadan kalkıyor

Loading